Najczęściej zadawane pytania

Jeżeli bierzemy pod uwagę dom jednorodzinny, średnio wystarczy od 4 do 6 kamer.

Natomiast gdy mamy do czynienia z budynkiem użyteczności publicznej, np. szkołą, musimy zaopatrzyć klienta w rejestrator nawet 64-kanałowy, gdyż liczba kamer kluczowo zależy od powierzchni obiektu i jego specyfikacji. W przedmiotowej szkole każda sala musi być widziana po przekątnej, zatem wymagane są przynajmniej 2 kamery na salę lekcyjną.

Kamery kopułkowe są bardzo małe i pancerne, ale mają ograniczone pole widzenia.

Kamery tubowe są wandaloodporne i można je skierować w konkretne miejsce oraz przybliżyć obraz.

Kamery obrotowe oferują maksymalne pole widzenia. Kamerę można obracać ręcznie lub automatycznie wg ułożonego wcześniej harmonogramu.

Kamery termowizyjne nie pokazują tak dokładnego obrazu, ale pokazują dokładnie rozkład temperatury, dzięki czemu możemy sprawdzić, skąd wydobywa się ciepło (np. w układach mechanicznych) i ile go jest (np. temperatura czoła człowieka w tracie kontroli na lotnisku).

Odpowiedź brzmi: TAK!

Kamery posiadają funkcję widzenia w ciemności dzięki przetwornikowi IR (podczerwieni). Dzięki temu na monitorze rejestratora można zobaczyć czarno-biały, ale bardzo ostry i jasny obraz.

Cena usługi montażu jest zależna od wielu czynników. Najważniejszym aspektem jest dostępność miejsca na okablowanie. Przy ekstremalnych warunkach, jak np. bruzdowanie w ścianach pod okablowanie, cena za 1mb układania okablowania może wynieść nawet 10 PLN. Z reguły cena ta nie przekracza 3,20 PLN.

Oczywiście w zależności od liczby metrów rabatujemy cenę.

Jeżeli są to 4-kanałowe urządzenia, jest to wielkość 20 cm × 20 cm × 5 cm (np. kartka A4) zaś 8- i 16-kanałowe są większe – 38 cm × 30 cm × 6 cm (przybliżone wymiary posiada standardowa blacha do ciasta). Wszystko zależy od liczby obsługiwanych kamer na danym obiekcie.

Warto pamiętać, że rejestrator musi mieć zapewnione odpowiednie chłodzenie oraz miejsce na przewody (aby się nie złamały), dlatego przestrzeń musi być większa o minimum 20 cm niż każdy z wymiarów rejestratora, tj.: dla rejestratora 4-kanałowego: 40 cm x 40 cm x 25 cm, a dla 16 kanałowego: 58 cm × 50 cm × 26 cm.

Zazwyczaj średni czas przechowywania nagrania w rejestratorze to 7-10 dni, lecz w zależności od klienta można okres ten dostosować indywidualnie pod określone potrzeby.

Z reguły do systemów 4-6 kamerowych wystarczy dysk o pojemności 4TB.